Aktualności

Uroczystości z okazji XX-lecia Regionu Śląskiego OZZPiP

Kategoria: Aktualności Biuro OZZPiP / May 22, 2019

Dnia 16 maja b.r. w Szybie Bończyk w Mysłowicach odbyły się uroczyste obchody dwudziestolecia Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych REGIONU ŚLĄSKIEGO. Z tej okazji zasłużonym dla Regionu Członkom Związku wręczono odznaczenia - złote, srebrne i brązowe.

 Odznaczono także przyjaciół Zwiazku - za zasługi dla OZZPiP. Przewodnicząca Regionu rozpoczęła od powitania przybyłych gości - naszych Koleżanek i Kolegów będących członkami Związku, a także Przewodniczącej Zarządu Krajowego OZZPiP Pani Krystyny Ptok, pierwszej przewodniczącej regionalnych struktur Związku na obszarze Śląska (wówczas było to województwo katowickie) Pani Grażyny Gaj (obecnie Przewodniczącej OZZPiP Regionu Małopolskiego), Przewodniczącej ORPiP w Częstochowie Pani Barbary Płazy, Przewodniczącej Beskidzkiej ORPiP Pani Małgorzaty Szwed, Sekretarza OIPiP w Katowicach Pani Marii Grabowskiej, Przedstawicielki Departamentu Pielęgniarek i Położnych Ministerstwa Zdrowia Pani Izabeli Grabiec, p.o. Dyrektora ŚOW NFZ Pana Piotra Nowaka, Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Forum Związków Zawodowych Pana Krzysztofa Stefanka. Nie obyło się bez emocji i łez wzruszenia, kiedy Przewodnicząca Regionu przedstawiła historię naszego Związku, opatrując swoje wystąpienie zdjęciami z tych wszystkich lat – licznych protestów, okupacji kolejnych miejsc i urzędów, strajków, blokowania ulic, a nawet przejść granicznych. Wszystko to dowodzi trwającego od lat niezadowolenia pielęgniarek i położnych w Polsce, spowodowanego ogromem odpowiedzialności za życie pacjenta bez gwarancji bezpiecznych warunków wykonywania zawodu, a także zbyt niskimi wynagrodzeniami. Przy tej okazji Przewodnicząca zwróciła się do obecnych z prośbą o nadsyłanie do biura Związku fotografii, na których uwieczniono historię Regionu Śląskiego OZZPiP - zwłaszcza tych z początków jego funkcjonowania. Zostaną one wykorzystane do stworzenia kroniki Regionu (prosimy o dosyłanie zdjęć pod adres: OZZPiP Region Śląski  ul. Odrodzenia 9 41-209 Sosnowiec), a także do prezentacji fotograficznej przy okazji obchodów kolejnych rocznic. Jako że Region obchodził urodziny, nie mogło zabraknąć tortu z logo Związku – przy kawie była chwila na wymianę wspomnień. Oficjalną część uroczystości zakończono koncertem.

 

Wszystkim Członkom, a także byłym Członkom OZZPiP serdecznie dziękujemy za dotychczasową współpracę, zaangażowanie i wsparcie. To Wy wszyscy razem budujecie ten Region. DZIĘKUJEMY! Odznaczonym zaś serdecznie gratulujemy! Wszystkiego najlepszego, Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy! Do zobaczenia w pracy - w dążeniu do kolejnych sukcesów na rzecz ŚRODOWISKA PIELĘGNIAREK i POŁOŻNYCH.”

 

>>  Fotorelacja z uroczystości z okazji XX-lecia Regionu Śląskiego OZZPiP

Poleć!